Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bass, Eduard - Klabzubova jedenáctka

11. 5. 2007

Tato kniha vypráví o starém Klabzubova a jeho synech. Táta nevěděl, jak při své chudobě uživit syny, a tak rozhodl, že budou hrát fotbal. Na paloučku u chalupy trénovali den za dnem po tři roky. Otec je naučil brát míč z nohy na nohu, házet aut, střílet v běhu a jiné důležité věci. Koncem třetího roku zajel do Prahy a přivezl tabulku, kterou přibil na vrata. V modrém rámečku bylo napsáno: „S.K. Klabzubova jedenáctka“.
Chlapci byli zařazeni do třetí třídy. V Praze vyhráli Klabzubova 39:0 a do druhé poloviny protihráči ani nenastoupili. Brzy se dostali do první třídy. Jezdili i po světě, ale vždycky zvítězili tak, že soupeři nedali ani jeden gól.
Setkávali se i s významnými lidmi, jako byl například anglický král. Starý Klabzuba si s ním popovídal a nakonec si spolu na znamení přátelství vyměnili fajfky. Zájem s nimi hrát projevil i princ Waleský, ale protože hráčů bylo už jedenáct, mohl s chlapci jen trénovat.
Když už chtěli skončit s fotbalem, dostali telegram z Austrálie. Stálo v něm, aby přijeli hrát proti australským hráčům. Kluci neváhali a rozjeli se do daleké Austrálie.
V první polovině zápasu prohráli Klabzubova 0:1. V šatnách se ale rozhodli, že musí vyhrát. V druhé polovině hráli velmi svižně, a než se stačili protihráči vzpamatovat, vyhráli hoši 9:1.To bylo radosti.
Při zpáteční cestě domů se loď, na které scestovali, v bouři rozlomila. Ale Klabzubové se zachránili. Ještě na palubě vytáhl jejich otec gumové převleky. Vypadali velmi tlustí. Vnitřek nafoukli vzduchem, a tak plavali na vodě. Po dvaceti hodinách vylezli na ostrově. Byl to ostrov lidožroutů. Naštěstí to brzy zjistili a utekli. Nastoupili do loďky, kterou měl starý Klabzuba vyhlédnutou. Kotvila na druhé straně ostrova.
¨ Nakonec dopluli ke břehu, kde je objevili námořníci. Chlapci zde hráli vodní pólo, aby nevyšli ze cviku.


Charakteristika: Klabzubovi hoši byli velmi stateční. Drželi vždy při sobě a navzájem se nezradili. Cvičili poctivě a pilně, protože chtěli něco dokázat. Nikdy jim nešlo o peníze, ale jen o hru. Vůbec je nenapadlo ptát se otce, kolik vyhráli peněz. I když byli slavní po celém světě, pýchy je nezmohla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

klabzubova jedenáctka

(dalibor, 4. 3. 2012 18:37)

dík zachránily jste mě před pětkou ze čtenářáku

brankář

(petrasek, 7. 11. 2008 17:55)

kdo byl pls brankář

ment

(dement, 20. 10. 2008 14:33)

dik

O:???

(Gabča, 10. 6. 2008 18:57)

je to moc dobry ale fakt hrali to vodni polo

díkys

(IVA, 23. 2. 2008 9:38)

Díky MOC!!!!!!!!!!Záchrana před nákou debilitou do čtenářáku!!!

dik

(machyy, 19. 2. 2008 17:39)

diky,máme v čj říkat o nějaké knížce ! xD

Pozdrav!

(Šarlotka, 14. 2. 2008 18:06)

Ahoj,tento čtenářský deník je velice pěkný,docela krátky a velice stručný,dokonale popsal knihu.Moc se mi to líbilo.
POZDRAV od ŠARLOTKY :)

nevim

(hsd, 1. 11. 2007 16:00)

pičovina vole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!